Pinnacle Studio – łatwe tworzenie filmów od lat

Pinnacle Studio jest jednym z najczęściej wybieranych programów przeznaczonych do tworzenia filmów. Z jego pomocą zarówno profesjonalni, jak i początkujący użytkownicy mogą w warunkach domowych przygotować wyjątkowe i zachwycające odbiorców nagrania. To wręcz idealne oprogramowanie do tworzenia filmów okolicznościowych, zapisujących najważniejsze wydarzenia w życiu rodziny czy wspomnienia z wakacji.
Pinnacle Studio umożliwia przeprowadzenie profesjonalnej obróbki wideo w najwyższej jakości – montażu, edycji, dodawania elementów (menu, tytułów, animacji, efektów specjalnych, ścieżek dźwiękowych, komentarzy). Jego narzędzia i funkcje urozmaicają i nadają indywidualny charakter każdemu filmowi. Program pozwala również na łatwe rozpowszechnienie filmu – nagranie na nośnikach (DVD, Blu-Ray) lub opublikowanie w sieci.

Rozwiązania wprost z Doliny Krzemowej

Oprogramowanie Pinnacle Studio zostało stworzone przez firmę Pinnacle Systems, której początki sięgają 1986 roku. Jej siedziba znajduje się w Mountain View w Kaliforni – w samym sercu Doliny Krzemowej, jednym z najważniejszych światowych ośrodków rozwoju tzw. nowych technologii, gdzie swe centrale posiadają m. in. Google, Symantec, Mozilla. Od początku swego istnienia Pinnacle Systems zajmowała się produkcją cyfrowego sprzętu wideo oraz zaawansowanego oprogramowania służącego do profesjonalnego tworzenia filmów. Z czasem jednak producent zadbał również o potrzeby użytkowników indywidualnych, przygotowując Pinnacle Studio. W sierpniu 2005 roku Pinnacle Systems zostało przejęte przez amerykańską firmę Avid Technology, zaś w lipcu 2012 roku nabył go Corel Corporation – ceniony producent oprogramowania graficznego.

Kolejne wersje Pinnacle Studio

Pakiet Pinnacle Studio przez wiele lat przeszedł prawdziwą metamorfozę. Ogromny postęp technologiczny, dostosowanie do rosnących potrzeb i oczekiwań odbiorców oraz ogromny wkład w innowacyjność zaowocowały zupełnie nowymi, przełomowymi rozwiązaniami. Jednoczesna praca na coraz większej ilości ścieżek, możliwość tworzenia filmów w coraz wyższej jakości (HD oraz 4K) i w trzech wymiarach (3D) oraz zapisywania ich na płytach DVD a następnie Blu-Ray, dostęp do coraz większej ilości zaawansowanych efektów, szablonów, przejść. Kolejne wersje programu (a jest ich już 17) to także coraz wydajniejsza praca, szybsze przetwarzanie obrazu i dźwięku przy zachowaniu łatwej obsługi. Dodatkowo, od 9 edycji Pinnacle Studio, odbiorcy mogą wybrać najlepszą dla siebie wersję (podstawową, Plus lub Ultimate), doskonale dopasowaną do własnych potrzeb, zróżnicowaną m. in. pod względem ilości dodatków i ścieżek oraz ceny.
Od premiery ostatniej 17. edycji programu minęło już sporo czasu. Użytkownicy z coraz większą niecierpliwością oczekują na Pinnacle Studio 18. Czym tym razem zaskoczą nas twórcy oprogramowania?